BookGame Award

_ILE6639.jpg

Dorfromantik grą publiczności 2024!

Nagrodę Publiczności BookGame Award 2024 zdobyła gra Dorfromantik wydawnictwa IUVI Games!

Dorfromantik to kooperacyjna gra planszowa, która przeniesie Was w rejony sielskich wiosek skąpanych promieniami słońca. Razem stwórzcie wioskę, gdzie między złotymi polami zbóż wije się niebieska wstęga rzek. W dali dostrzegalne są gęstwiny borów i lasów a tuż za nimi słychać stukot żelaznej maszyny.

_ILE6633.jpg

Pozostałe kategorie

Nagrody w pozostałych kategoriach (gra dla dzieci do 6. r.ż.; gra rodzinna; gra imprezowa; gra zaawansowana; gra logiczna) przyznawane będą na Międzynarodowych Targach Książki w Krakowie, które odbędą się w dniach 24-27 października 2024 roku.

Wśród finalistów znaleźli się:

  • Kategoria „Gra dla dzieci do 6. r.ż":
    • PASZCZAKI 2 – AKROBACI - Wydawnictwo NASZA KSIĘGARNIA sp. z o.o.
    • Moje Małe Everdell - Rebel Sp. z o.o
    • Ale Bałagan - Granna sp. z o. o.
    • Wielki Straszny Potwór - Fabryka Kart Trefl Kraków Sp. z o.o.
  • Kategoria „Gra imprezowa”:
    • Tajemnica w 5 minut - Rebel Sp. z o.o
    • Trio - Rebel Sp. z o.o
    • ZUUUPA - Fabryka Kart Trefl Kraków Sp. z o.o.
  • Kategoria „Gra logiczna”:
    • IQ Mini Hexpert - Wydawnictwo IUVI
    • Kotełki - Wydawnictwo IUVI
    • Między półkami - Rebel Sp. z o.o'
  • Kategoria „Gra rodzinna”:
    • Miodny Bzyk - Lucrum Games Sp. z o.o.
    • EKOSYSTEM 2 - RAFA KORALOWA - Wydawnictwo NASZA KSIĘGARNIA sp. z o.o.
    • SOWY - Wydawnictwo NASZA KSIĘGARNIA sp. z o.o.
  • Kategoria „Gra zaawansowana”:
    • Obsesje: Duma, intryga i uprzedzenie w wiktoriańskiej Anglii - Lucrum Games Sp. z o.o.
    • JEKYLL I HYDE - Wydawnictwo NASZA KSIĘGARNIA sp. z o.o.
    • Wsiąść do Pociągu: Legacy - Lege - Rebel Sp. z o.o
  • Regulamin BookGame Award 144.58KB, pdf
    Pobierz

Jury

Łukasz Below.jpg

Łukasz Below

Współzałożyciel Planszeo.

Dwa lata temu razem z przyjaciółmi wpadł na pomysł założenia portalu internetowego o planszówkach i cały czas czerpie radość z prowadzenia Planszeo, które pomaga graczom w całej Polsce. Nałogowo gra w ciężkie i trudne gry, ale nie pogardzi też dobrą grą imprezową. W planszówkach docenia przede wszystkim mechanikę i elegancję designu. Poza pracą w branży gier zajmuje się naukowo ekonomią i statystyką, a także modelowaniem w sektorze bankowym.

 

Targi-w-Krakowie-Malgorzata-Borowiec (1).jpg

Małgorzata Borowiec

Główna Księgowa i Członek Zarządu Targów w Krakowie

Jej doświadczenie z planszówkami sięga głęboko w dzieciństwo, kiedy to spędzała godziny na graniu w Eurobiznes - przeliczaniu papierowych pieniędzy i ich pomnażaniu (lub spektakularnych bankructwach!). Te doświadczenia z dziedziny finansów wykorzystuje do dziś w pracy zawodowej.

Również w czasie studiów zarządzania i informatyki poszerzała swoje kompetencje, grając w planszówki - w szczególności strategiczne. Umiejętność podejmowania decyzji biznesowych kształtowała, grając między innymi w ulubionych Osadników z Catanu. 

Aktualnie uwielbia spędzać czas na graniu w rodzinne planszówki ze swoim dzieckiem, ciesząc się, że może dzielić się swoją pasją z kolejnym pokoleniem. Choć nie jest związana zawodowo z branżą gier planszowych, ma nadzieję, że jej prywatne doświadczenie pozwoli wybrać najlepsze z najlepszych!

Magdalena Kordaszewska.jpg

Magdalena Kordaszewska

Ekspertka ds. zabawek i artykułów dla dzieci, Redaktorka Zabawkowicz.pl.

Absolwentka: Wydziału Zarządzania UW; Psychologii Pozytywnej w edukacji i wychowaniu, Uniwersytet SWPS; Terapeutka Integracji Sensorycznej, wychowawczyni, edukatorka. Organizatorka konkursu Zabawka Roku, Nagroda Rodziców, redaktor naczelna Zabawkowicz.pl.

Marcin Korzeniecki.jpg

Marcin Korzeniecki

Prezes Stowarzyszenia Gier Planszowych Gambit w Gliwicach, aktywnie popularyzujący gry od 2007 roku.

Pomagał przy realizacji pierwszego polskiego konwentu "Pionek" poświęconego grom planszowym, organizator inicjatywy Unpub - pierwszych konwentów poświęconych prototypom.  Dawniej redaktor magazynu i serwisu Świat Gier Planszowych, obecnie redaktor magazynu Rynek Zabawek, bloger od lat piszący na platformie Znad Planszy jako SGP Gambit Gliwice. W 2011 roku zasiadł po raz pierwszy w kapitule przyznającej tytuł Planszowej Gry Roku - najstarszej polskiej nagrody w branży planszowej. Obecnie jest współorganizatorem tej inicjatywy. Lubi gry, a jeszcze bardziej ludzi, którzy w nie grają.

Sławomir Żywczak.jpg

Sławomir Żywczak

PR Manager w Ateneum

Absolwent dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Od przeszło 8 lat zawodowo, jako PR Manager Ateneum, zajmuje się rynkiem mediów, gier planszowych, zabawek oraz książek. W szczególności specjalizuje się w grach dziecięcych, rodzinnych i logicznych, a także literaturze dla najmłodszych, pięknej oraz faktu. Prywatnie miłośnik słowa pisanego, narciarstwa, muzyki filmowej i jazzu.

Piotr Mularz.jpg

Piotr Mularz

Założyciel Planszowych Newsów, największego serwisu o grach planszowych.

rocznik 83. Eurogry to ulubiony gatunek gier planszowych. Prywatnie uwielbia piłkę nożną i dobre seriale.

Jakub Róg.JPG

Jakub Róg

Od 2012 roku jeden z głównych organizatorów Gralicji – Krakowskiego Spotkania z Grami Planszowymi.

Pasjonat gier, nauczyciel matematyki i zaciekły popularyzator planszówek we wszystkich możliwych przestrzeniach. Obecnie również prezes Krakowskiego Stowarzyszenia Miłośników Gier Planszowych „Gralicja”.

Anna Wakulak, RZ.jpg

Anna Wakulak

Wydawca, redaktor naczelna profesjonalnego magazynu branżowego „Rynek Zabawek” oraz portalu informacyjnego RynekZabawek.pl.

Z branżą zabawkarską i gier planszowych związana od ponad 18 lat. Posiada olbrzymią wiedzą ekspercką z zakresu artykułów dla najmłodszych oraz wieloletnie doświadczenie wydawnicze. Pasja, energia i dobre relacje służą jej do tworzenia fachowych, wyróżniających się mediów branżowych. Pasjonuje się grami, szczególnie rodzinnymi i tymi skierowanymi do dzieci.

ŚP Dr Marek Makowiec.jpg

Dr Marek Makowiec

zm. 6 października 2023 r.

Twórca i prowadzący w UEK „Laboratorium Grywalizacji", które działa od kilku lat, realizując szereg projektów dla różnych podmiotów (nie tylko w branży edukacyjnej, ale także biznesowej), wydając szereg materiałów nt. grywalizacji i jej zastosowań biznesowych i edukacyjnych (np. pierwsza w Polsce monografia wieloautorska pt.: Grywalizacja w edukacji i biznesie pod redakcją Marka Makowca i Aleksandry Witoszek-Kubickiej.