Rejestracja Gości Branżowych
Serdecznie zapraszamy do rejestrowania uczestnictwa gości branżowych w Targach BookGame. Rejestracja trwa do 28 kwietnia.
Rejestracje obowiązują w wybranym dniu. Jeśli planują Państwo odwiedzić nas w różne dni targowe, prosimy o wypełnienie formularza rejestracyjnego na każdy dzień Targów.
Rejestracja indywidualnych gości branżowych dostępna
Rejestracja grup branżowych dostępna
Goście branżowi – bezpłatne wejście w dniach 12-14.05.2023 r.
Goście branżowi wchodzą bramą WEJŚCIE GŁÓWNE, a następnie WEJŚCIE BILET ON-LINE/GOŚCIE/MEDIA.
MIEJSCE
Międzynarodowe Centrum Targowo-Kongresowe EXPO Kraków
ul. Galicyjska 9
31-586 Kraków
Godziny otwarcia Targów
12.05.2023 10:00–19:00
13.05.2023 10:00–19:00
14.05.2023 10:00–17:00
W razie pytań prosimy o kontakt pod adresem: penszkal@targi.krakow.pl
Program Branżowy
10.00-10.40, Scena Wisła
Powitanie bibliotekarzy przez dyrektora Biblioteki Narodowej dr. Tomasza Makowskiego
Zagrajmy w grę. W bibliotece! – Natalia Nowińska, socjolożka, Pracownia Bibliotekoznawstwa Instytutu Książki i Czytelnictwa Biblioteki Narodowej
Podczas spotkania słuchacze dowiedzą się, co może zaoferować graczom biblioteka, z jakimi mierzy się wyzwaniami w kontekście rosnącej popularności gier i tworzenia ich kolekcji oraz jakie wydarzenia planszówkowe warto śledzić.
10.50-11.40, Scena Wisła
Grywalizacja w bibliotece w praktyce, czyli zastosowanie mechanizmów z gier dla zwiększenia atrakcyjności działań biblioteki i poprawy czytelnictwa – dr Marek Makowiec, Laboratorium Grywalizacji Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, Aleksandra Witoszek-Kubicka, UEK, Anna Gąsiorowska, Aribo
11.50-12.50, Scena Wisła
Gry planszowe, które powinny znaleźć się w każdej szkole, bibliotece i świetlicy – rozwijanie umiejętności matematycznych, językowych, przyrodniczych, rywalizacji fairplay: Askato, Kukuryku/Adamigo, Science Board, Rebel, IUVI Games, Muduko, Nasza Księgarnia.
Uczestnicy otrzymają scenariusze zajęć edukacyjnych z wykorzystaniem gier planszowych, Rynek Zabawek.
13:00-13:50, Scena Wisła
Nigdy nie dorastaj! Fenomen ponadczasowych książek Roalda Dahla dla dzieci... czyli o tym, dlaczego dzieci wciąż chcą czytać książki Roalda Dahla, a platformy takie jak Netflix chcą je ekranizować, o tym, jak na nowo przekładać dziecięcych klasyków, a na koniec o tym, jak to wszystko wykorzystać, by promować czytelnictwo wśród dzieci.
– spotkanie dla nauczycieli i bibliotekarzy, Trefl
Warsztaty i szkolenia dla bibliotekarzy (wymagane zapisy)
10.30-11.50, Sala Lwów A
Programowanie dla bibliotekarzy
prowadzi: Samanta Rakoczy, WBP w Krakowie
Na warsztatach z programowania zapoznamy się z robotem Photonem i płytkami Makey Makey i dowiemy się, w jaki sposób ich używać, a także nauczymy się, jak prosto mówić o kodowaniu dzieciom, by utrzymać ich zainteresowanie i uwagę. Skupimy się nie tylko na sprzęcie, ale również na kodowaniu offline, pomysłach na zajęcia, które można przeprowadzić w bibliotece.
Liczba miejsc ograniczona
10.30-11.50, Sala Lwów B
Technologia wirtualnej rzeczywistości
prowadzi: Karol Baranowski, WBP w Krakowie
Warsztaty wprowadzą bibliotekarzy w świat wirtualnej rzeczywistości i pokażą, jak ta technologia może zostać wykorzystana w bibliotece. W trakcie warsztatów uczestnicy dowiedzą się, jakie korzyści dla użytkowników i biblioteki może przynieść zastosowanie VR w bibliotece oraz jakie są możliwości wykorzystania tej technologii w różnych dziedzinach, takich jak edukacja, kultura czy rozrywka.
Liczba miejsc ograniczona
Akcja „Gra za Grę”
Zapraszamy biblioteki do zgłaszania udziału w Akcji „Gra za Grę” – zbiórce gier planszowych dla małopolskich bibliotek. Do akcji mogą dołączyć się również biblioteki spoza regionu.
Zapisy prowadzone podczas targów na Stoisku WBP w Krakowie nr A25.
Warsztaty pracowników działów kadr i HR (wymagane zapisy)
13.00-13.50, Sala Lwów C
Jak wzmocnić motywację wewnętrzną pracowników i zwiększyć efektywność pracy dzięki zastosowaniu grywalizacji, czyli mechanizmów zaczerpniętych z gier planszowych? – Laboratorium Grywalizacji UEK w Krakowie
Zapisy na szkolenie: penszkal@targi.krakow.pl
Liczba miejsc ograniczona
14.00-14.50, Sala Lwów C
Zgrajmy się! Czyli prelekcja o tym jak wykorzystać gry planszowe do budowy, integracji i motywacji zespołu. Niskobudżetowe pomysły na poprawę relacji między pracownikami. – Wydawnictwo Trefl
Zapisy na szkolenie: p.miloszewska@trefl.com
Liczba miejsc ograniczona