Strefa Prototypów
SPECJALNA PRZESTRZEŃ DLA AUTORÓW GIER
Strefa Prototypów to przestrzeń, w której osoby tworzące projekty gier planszowych mogą zaprezentować swoje prototypy zarówno graczom, jak i wydawcom – podczas Targów BookGame Autorzy będą mogli skorzystać z konsultacji specjalistów z branży.
Strefa Prototypów będzie działać w dniach 12–14.05.2023 r. Dla każdego Autora gry zostanie przygotowany stół i 4 krzesła. Projekt można prezentować od 1 do 3 dni targowych.
Lista autorów i gier z numerami stanowisk będzie dostępna przy wejściu do Strefy Prototypów.
Strefa Prototypów znajduje się w Hali Wisła
Stolik nr 1
C.A.D.O.T. (12+) – 13 MAJA
Każdy z graczy wciela się w rolę bohatera-eksploratora, który w tajemniczych okolicznościach trafia na rajski, pierwotny kontynent zwany Cantią. Podczas wprowadzenia w świat, szybko okazuje się, że śmiałkowie to wybrańcy bożków, którzy będą ich reprezentować w "Igrzyskach Głodowych". Gracze w ramach rozgrywki otrzymują od bogów zestaw kart i kości, reprezentujące ich ekwipunek i umiejętności, a ich zadaniem jest jak najszybciej odkryć tajemnice wyspy, zwyciężyć walkę z czasem, pokonać swoich wrogów i zdobyć kontrolę nad żywiołami. Gra C.A.D.O.T. (Cantia Arcana Dice Omniverse Tournament) nawiązuje do klasycznych RPG fantasy, z elementami gry taktycznej, strategicznej i karcianej.
Stolik nr 2
Rycerze zapomnianej doliny (12+) – 13-14 MAJA
Przez ponad czterdzieści lat w dolinie rządził król. Niestety, dzisiaj w nocy król zmarł, a jako że nie doczekał się żadnego potomka, prawo do tronu roszczy sobie kilku rycerzy, w tym i Ty. Przemierzaj rozległe tereny doliny zjednując sobie walecznych sojuszników, zbierając surowce i rozbudowując swój zamek. Podejmuj misje i pomagaj mieszkającym w dolinie, tawerniarzom, medykom, handlarzom i producentom broni. Zdobywaj doświadczenie które pozwoli Ci rozwinąć umiejętności walki. Walcz z innymi rycerzami i spróbuj odbić ich zamki. Wszystko to pozwoli Ci przejąć kontrolę nad doliną, ponownie zjednoczyć ludność i zostać nowym królem.
Stolik nr 3
Misty Waters (13+) – 12-14 MAJA
Gra strategiczno-przygodowa w rodzaju historical-fiction, typu sandbox, rozgrywająca się w epoce odkryć geograficznych i wielkich żaglowców. Emocje, przygody i mnóstwo strzelania z dział. Uwaga: to nie jest gra o piratach! :-)
Stolik nr 4
Niekompetentni Grzybiarze (14+) – 12 MAJA
Zapaleni grzybiarze, którym brakuje kompetencji - któremu z was uda się zarobić na swojej pasji przy tym nie umierając ani nie trafiając do więzienia?
Stolik nr 5
The Conquerors: Vikings (14+) – 12-13 MAJA
The Conquerors: Vikings jest to prototyp asymetrycznej gry o tematyce wikingów z figurkami (rozważam też wersja z meeplami), oraz mitologii nordyckiej (planowana w dodatkach). Datowanie historyczne w grze od IX do X wieku. W grze wcielamy się w jedną z 5 nacji wikingów (duńczyków, szwedów, norwegów, waregów lub islandczyków). Mechanicznie jest to gra rywalizacyjna z elementami area control, deck buildingu, player board management, z negatywna interakcja między graczami, losowość z kart oraz rzutów runami zamiast kości - można ją minimalizować poprzez rozwój swojej planszy gracza.
Stolik nr 6
Bez Oceniania - Pierwsze randki (18+) – 12-14 MAJA
Nasza gra nazywa się Bez Oceniania - Pierwsze randki, Produkt nazywa się Bez Oceniania - pierwsze randki. Jest to gra dla osób, które wybierają się na pierwszą randkę i na kolejne randki. Produkt składa się z 3 talii - talii głównej „ogólna”, składającej się z 40 kart oraz dwóch pobocznych „głęboko” oraz „głębiej” - w skład każdej z nich to 20 kart.
Stolik nr 7
10 000 BC - Göbekli Tepe (14+) – 13-14 MAJA
Gry przenosi nas w czasy prehistoryczne do niedawno odkrytego przez archeologów miejsca w południowo-wschodniej Turcji - tytułowego Göbekli Tepe. Jest to neolityczne miejsce kultu, którego odkrycie zmieniło dotychczasową wiedzę i poglądy historyków o czasach początków ludzkiej cywilizacji. W grze prowadzimy grupę zbieraczy-łowców. Grupę tą stanowi talia 12 kart, dzięki którym uzyskujemy przede wszystkim punkty łowców potrzebne do wykonywania akcji oraz dodatkowe zdolności niezbędne do przeżycia i eksploracji dziczy. Celem gry jest zbudowanie filaru ku czci zwierząt i natury w Świętym Miejscu - Göbekli Tepe, aby tego dokonać należy się wykazać umiejętnościami łowieckimi polując na zwierzęta epoki polodowcowej.
Stolik nr 8
Iron Fortress: Path to Glory (15+) – 12-14 MAJA
Iron Fortress, to autorska gra planszowa typu amerigame, w której gracze wcielają się w Obrońców, zarządzają ekwipunkiem i stawiając czoła kolejnym zagrożeniom, rywalizują między sobą. Celem gry jest uzyskanie tytułowej Chwały oraz odniesienie zwycięstwa nad innymi graczami.
Stolik nr 9
Szkoła magii (12+) – 13-14 MAJA
Szkoła magii potrzebuje nowego nauczyciela. W grze gracze wcielają się w kandydatów na to stanowisko. Twoim celem jest wykazać, że masz ku temu większe kompetencje od innych. "Szkoła magii" to kościana gra ekonomiczna pozbawiona negatywnej interakcji. W grze gracze uzyskują zasoby, które mogą wydawać na rozwój swojej postaci. Do wyboru są różne ścieżki rozwoju jak i karty mocy. Celem gry jest spełnienie przynajmniej jednego kryterium wymaganego przez szkołę. Gra bazuje na unikalnej mechanice uzyskiwania premii z kości. Jest ona skierowana szczególnie do osób, które lubią uzyskiwać kombosy podczas gry.
Stolik nr 11
Oops! All Mages! (12+) – 13 MAJA
Kooperacyjny dungeon-crawler skoncentrowany na pojedynkach z użyciem magii; gra karciana z nieprzyzwoitą ilością kości
Stolik 12
Kto zabił? (10+) – 13 MAJA
Towarzyska gra karciana, w której celem jest odgadnięcie mordercy zanim się ujawni. Zbieranie poszlak i obserwowanie podejrzanych znajomych będzie kluczem do odkrycia waszych tożsamości.
Stolik 13
Jak to było? (13+) – 12-13 MAJA
Gra zainspirowana mitologią słowiańską, oparta na zapamiętywaniu szczegółów i sprycie. Jak najszybciej zdobądź moc Niklota z Północy, legendarnego słowiańskiego wojownika i zostań najsilniejszym wojem w grodzie. Zastosuj w tym celu rady Dziada Wędrownego, układając swoje karty zgodnie z jego poleceniami. Tylko uwaga! Rady bajarza widzisz tylko przez chwilę i generalnie dziad ma słabą pamięć, więc wiele rzeczy może mu się pomieszać. Uważaj także na innych wojów, bo mogą okazać się sprytniejsi od Ciebie.
Stolik 14
Eternauts (12+) – 13 MAJA
Eternauts to konfrontacyjna taktyczno-strategiczna gra karciania dla dwóch osób. Brak losowości, pełna kontrola swojej talii, nielimitowana ręka, asymetryczne frakcje i niezbadane karty eksploracji.
Stolik 15
Misie (12+) – 12-14 MAJA
„Misie” to towarzyska gra z elementami strategii i pełna niesamowitych niedźwiadków. Spotkać tutaj można niedźwiedzie polarne, pandy, niedźwiedzie grizzly czy misie tybetańskie. Uważaj jednak, jedne stworzenia będą bardzo przyjazne i dzięki nim zdobędziesz znaczącą liczbę punktów. Inne zaś są podstępne, mogą niszczyć i kraść zarówno dla Ciebie jak i przeciwnika.
Stolik 16
Byle do Warszawy (8+) – 14 MAJA
Gra o krótkich i prostych do przyswojenia zasadach, ale z dużymi możliwościami kombinowania. Gracze będą ścigać się w budowaniu tras kolejowych ze swoich miast do tytułowej Warszawy, przy okazji utrudniając jak najbardziej rozwój połączenia innym graczom. "Byle do Warszawy" łączy przyjemne dla zwojów mózgowych poszukiwanie najlepszego ruchu z niemałą dozą negatywnej interakcji.