Strefa prototypów

07.02.2024

Zgłoszenia do strefy prototypów zostały już zamknięte. Poniżej zamieszczamy listę prezentowanych gier:

PIĄTEK

Potworne alibi - STOLIK 1
Gry planszowe towarzyskie        
Wiek graczy: 12+
Liczba graczy: 3-13

Gra jest połączeniem storytellingu i social deduction. Pierwsza część polega na zabawnych historiach związanych z potworami, a podczas drugiej części próbujemy odnaleźć potwora.

 

10 000 BC - Göbekli Tepe - STOLIK 2
Gry planszowe strategiczne        
Wiek graczy: 16+
Liczba graczy: 2-6

W grze prowadzimy grupę zbieraczy-łowców. Grupę tą stanowi talia 12 kart, dzięki którym uzyskujemy przede wszystkim punkty łowców potrzebne do wykonywania akcji oraz dodatkowe zdolności niezbędne do przeżycia i eksploracji dziczy. Celem gry jest zbudowanie filaru ku czci zwierząt i natury w Świętym Miejscu - Göbekli Tepe, aby tego dokonać należy się wykazać umiejętnościami łowieckimi, polując na zwierzęta epoki polodowcowej.  Upolowane zwierzę zapewnia trofeum, które pozwoli przekonać współplemieńców do wzniesienie owego filaru. Zadanie na pozór proste staje się wyzwaniem, gdy nie jesteśmy jedyną grupą zbieraczy-łowców, która pragnie tego dokonać!

 

Si Vis Pacem - STOLIK 3
Gry planszowe strategiczne
Wiek graczy: 13+
Liczba graczy: 2-6

Gra fabularnie umiejscowiona w okolicach X wieku naszej ery. W grze staniesz na czele jednego z wpływowych rodów słowiańskich. Trwa walka o zagospodarowanie ziem przyszłej Polski ale tylko jeden ród napisze historię tego kraju. Polityka, sztuka militarna i ekonomia to twoje narzędzia do sukcesu, ale czy wystarczy Ci siły, zdolności i determinacji by to osiągnąć?

 

Tonące zaufanie / Sinking trust - STOLIK 4
Gry planszowe strategiczne
Wiek graczy: 12+
Liczba graczy: 2-4

Bardzo wczesny prototyp/koncept gry polegający na ratowaniu się z tonącej łodzi podwodnej.

 

The Conquerors : Vikings - STOLIK 5
Gry planszowe strategiczne
Wiek graczy: 12+
Liczba graczy: 2-4

The Conquerors: Vikings jest to asymetryczna gra euro o tematyce wikingów, oraz mitologii nordyckiej (dodatek). Datowanie historyczne w grze od IX do X wieku. W grze wcielamy się w jedną z 4 nacji wikingów (duńczyków, szwedów, norwegów albo waregów). Mechaniki zawarte w grze to między innymi : majority area control, deck building, player board management oraz negatywna interakcja między graczami. Losowość w grze występuje z kart oraz rzutów runami - można ją minimalizować poprzez rozwój swojej planszy gracza.

 

Bananowy Magnat - STOLIK 6
Gry planszowe karciane
Wiek graczy:  12+
Liczba graczy: 2-4

Bananowy Magnat jest grą strategiczno-ekonomiczną, w której gracze nadzorują swoja plantacją bananów, dążąc do zgromadzenia jak największej liczby bananów do końca gry. Cel ten mogą osiągnąć poprzez rozbudowę i ulepszanie własnej plantacji, kreatywne zarządzanie surowcami i pracownikami, czy też sabotując działania innych graczy. Każdy z grających wciela się w jedną z wielu dostępnych postaci i może zastosować rozmaite taktyki maksymalizacji bananowego dorobku.

 

Hex Wars - STOLIK 7
Gry planszowe strategiczne
Wiek graczy: 10+
Liczba graczy: 2

Strategiczna gra planszowa obrazująca konflikt między dwoma zwaśnionymi frakcjami - Królestwem i Dzikimi Plemionami. W czasie rozgrywki gracze będą wydawać rozkazy, planować swoje ruchy i taktyki oraz próbwać przechytrzyć przeciwnika.

 

Misie - STOLIK 8
Gry planszowe karciane
Wiek graczy: 10+
Liczba graczy: 2-5

Misie to gra pełna niesamowitych niedźwiadków, idealna na wieczory w towarzystwie rodziny i przyjaciół. Misie muszą jak najlepiej przygotować się do zimy, wykorzystując zapasy oraz zbierać niedźwiadki w siedliskach. Pomożesz niedźwiadkom?

 

Kości Bogów - STOLIK 9
Gry planszowe strategiczne
Wiek graczy: 10-99
Liczba graczy: 2-4           

Gracz ma za zadanie na kwadratowej planszy 6x6, zdobyć i ułożyć za pomocą własnych kolorowych żetonów symbolizujących osady, wygrywający układ – pionową / poziomą linię prostą lub przekątną składającą się z 6 kolejnych żetonów w jednym kolorze. Ruchy Graczy na planszy są wyznaczane za pomocą rzutu co najmniej 2 kośćmi sześciennymi w 2 różnych kolorach (białym i czerwonym).  Gracze walczą o zdobycie pola na planszy np. z potworami lub innymi Graczami za pomocą żetonów wojsk otrzymywanych w trakcie gry oraz kości sześciennych (od 1 do 5). Walka za pomocą kości odbywa się na wybranej przez atakującego co najmniej 1 arenie lub arenach. Przed grą gracze uzgadniają jakie elementy gry zostaną w niej użyte, można np. dodatkowo: używać bohaterów o zróżnicowanych indywidualnych zdolnościach (4-12 po 3 Bohaterów w każdym kolorze),  używać czarów (287 kart czarów),  walczyć z potwory i losować zdarzenia - 50 żetonów potworów i zdarzeń. Gracze walcząc z potworami i innymi graczami oraz zdobywając pola stopniowo zwiększają swoje zdolności oraz możliwości związane z wyznaczaniem miejsca ruchu (np. dodatkowe kości) oraz walką. Gra jest przetestowana i posiada instrukcję.

 

Arena Arkanów - STOLIK 10
Gry planszowe karciane
Wiek graczy: 12+
Liczba graczy: 2-4

Wiecie, że zwycięstwo na Arenie Arkanów to zaszczyt, który przypada tylko nielicznym. Turniej już się rozpoczął, do pasa przytroczyliście broń, a magia Wielkich Arkanów jest do waszej dyspozycji. Dojdziecie do celu po trupach, czy może jednak zachowacie resztki honoru? Wybór należy do was. Arena Arkanów to dynamiczna gra, w której gracze stają naprzeciw siebie w wielkim pojedynku. Kluczem do zwycięstwa jest balansowanie między walką honorową i niehonorową. Nikczemnych wojowników może bowiem spotkać kara. Istotne jest również przemyślane łączenie ze sobą kart ofensywnych i defensywnych. Niektóre karty, Wielkie Arkana, są jednak potężniejsze od innych i potrafią sporo namieszać w rozgrywce. Cały turniej obserwuje spragniona wrażeń publiczność. Gdy gracze dokonają jakiegoś niezwykłego wyczynu, zostaną przez nią nagrodzeni i tym samym zbliżą się do zwycięstwa na Arenie Arkanów. Chwała jest wieczna!

 

Kupcy z Florencji - STOLIK 11
Gry planszowe ekonomiczne
Wiek graczy: 12+
Liczba graczy: 2-5

W grze planszowej Kupiec Florencki, gracze wcielają się w rolę ambitnych przedsiębiorców z XVI-wiecznej Florencji. Ich głównym celem jest zdobycie uznania i przyjęcie do prestiżowej gildii kupieckiej. Aby to osiągnąć, gracze muszą wykazać się nie tylko błyskotliwym zmysłem handlowym, ale również mądrym zarządzaniem swoimi zasobami. Przez kupowanie, sprzedawanie i inwestowanie w różne towary, gracze stopniowo zwiększają swój majątek i reputację. Ostatecznym celem jest zgromadzenie wystarczającego bogactwa i sławy, aby zwrócić na siebie uwagę gildii i stać się jednym z jej członków. Gra łączy elementy strategii ekonomicznej z historią, oferując graczom fascynujące doświadczenie pełne wyzwań i decyzji, które mogą zaważyć na ich drodze do sukcesu.

 

Za garść monet więcej - STOLIK 12
Gry planszowe karciane
Wiek graczy: 12+
Liczba graczy: 2-4

Po stu latach runęła magiczna bariera oddzielająca małe królestwo od reszty świata. Jako władyka jednego z ościennych królestw postanawiasz zwerbować armię najemników i ruszyć by nagrabić ile się da. Musisz prześcignąć innych władyków, którzy wpadli na ten sam pomysł.

 

pHowe reakcje- STOLIK 13
Gry planszowe edukacyjne
Wiek graczy: 12-99
Liczba graczy: 2

Projekt jest edukacyjny. Pomagamy graczom poznać trochę chemię. W grze wcielamy się w naukowców i będziemy przeprowadzać chemiczne reakcje. Jeden z graczy będzie grał po stronie zasad, drugi będzie walczyć po stronie kwasów. Skala pH – pole bitwy. Gracz, który będzie sprytniejszy w reakcjach – wygrywa.

 

Ostatnie słowo - STOLIK 14
Gry planszowe karciane
Wiek graczy: 14+
Liczba graczy: 2-6

Czwórka nieznajomych opowiada sobie zabawne historie - każde odgrywa tajną rolę. Musi tak opowiedzieć swoją opowieść, aby nikt nie zauważył że wypowiada słowa kluczowe. W grze są: sytuacje, bohaterowie oraz przedmioty. Sytuacje to w rzeczywistości ćwiczenia teatralno/improwizacyjne związane z mówieniem. Każda Postać ma słowa kluczowe które musi wypowiedzieć, podczas swojej opowieści tak aby pozostali nie wywnioskowali kim jest. Prosta gra imprezowa nastawiona na improwizacje mówioną oraz próbę ukrycia informacji.

 

Trakty Ergamoru - STOLIK 15
Gry planszowe ekonomiczne
Wiek graczy: 11+
Liczba graczy: 2-5

Gracze różnych ras fantasy budują trakty do kopalni, by rozwijać się ekonomicznie i zbudować 3 główne budynki w stolicy. Finalnie ścigają się w budowie wielkiej statuy. Każda rasa ma swoje unikalne zdolności oraz będzie zdobywać karty usprawnień pomagające w rozgrywce. Wszystkich spotykać będą przygody wspomagające lub przeszkadzające w osiągnięciu celu.

 

Reakcje - STOLIK 16
Gry planszowe towarzyskie
Wiek graczy: 16+
Liczba graczy: 2-8

Gra, której fenomenem jest to iż nie istnieją w niej negatywne emocje. Dostajesz kartę z sytuacją, na którą musisz zareagować. Odpowiedz na nią w ten sposób, aby wywołać jeden z czterech stanów: UŚMIECH, SZOK, RESPEKT, NEUTRAL. Gdy u któregoś z graczy wywołana zostaje dana emocja, odpowiadający otrzymuje punkty: UŚMIECH 5 ptk, SZOK 4 ptk, RESPEKT 3 ptk, NEUTRAL 1 ptk (Brana pod uwagę jest najwyżej punktowana wartość). Gdy ktoś nie ma pomysłu na odpowiedź inny gracz może przejąć dane pytanie i zareagować na sytuację, wówczas punkty są przyznawane jemu, a wcześniejszy odpowiadający traci 3 punkty. Czas na reakcję to 30 sekund (Odpowiedź może trwać do 2 minut). Brak odpowiedzi to brak punktów. Gra się kończy gdy skończą się napoje mocy albo skończą się pytania lub też gdy ktoś osiągnie założoną wcześniej liczbę punktów (np 200 ptk). Krótko, prosto i konkretnie. Bawcie się dobrze. GRA CIESZY, BAWI, UCZY, WYZWALA POZYTYWNE EMOCJE, ULEPSZA ODWAGĘ, KREATYWNOŚĆ, POCZUCIE HUMORU.

 

Ocal Wikipedię - STOLIK 17
Gry planszowe edukacyjne
Wiek graczy: 12+
Liczba graczy: 4

Podczas gry uczestnicy wcielają się w różnorodne role odzwierciadlając te z prawdziwego "życia Wikipedii i Wikipedystów/tek" oraz mierzą się z zadaniami i przeciwnościami, by ocalić Wikipedię  przed niebezpieczeństwem

 

Almanach Kopernika - STOLIK 18
Gry planszowe przygodowe
Wiek graczy: 8+
Liczba graczy: 1-8

Gra Almanach Kopernika to niesamowita przygoda rozgrywająca się w renesansowej Polsce. Gra łączy elementy edukacyjne, przygodowe i RPG. Sama plansza to szesnastowieczna Polska podzielona na trzy główne trakty oddzielone Wisłą, z wieloma polami do poruszania się postaciami oraz Fromborkiem w centrum – jako siedzibą głównych badań Kopernika. Plansza przedstawia między innymi kluczowe miasta (Toruń, Kraków, Gdańsk, Olsztyn) w życiu astronoma i inne ciekawe i tajemnicze lokacje. Zadaniem graczy po wybraniu dla każdego jednej z 10 proponowanych zindywidualizowanych i zbalansowanych postaci jest przetrwanie w świecie gry, rozwój postaci, zdobywanie wiedzy i wykształcenia oraz co kluczowe odszukanie i zgromadzenie stronnic wielkiego dzieła mistrza Kopernika. Zwieńczenie przygód doprowadzi gracza do Fromborka, gdzie w oparciu o gromadzone fragmenty Almanchu, rozwiniętą wiedzę zostanie poddany ostatecznemu egzaminowi tj. ułożeniu Układu Słonecznego zgodnie z teorią heliocentryczną.  Gra wykorzystuje 2x K6 i K10 oraz dobieranie losowych kart jako modyfikatorów (w tym blisko 200 niepowtarzalnych kart przedmiotów, artefaktów, zdarzeń, przygód, przyjaciół i przeciwników). Podczas gry będzie się zdobywać punkty siły ( potrzebne do walki np. z dzikimi zwierzętami napotkanymi po drodze podczas dociągu kart przygód) Inteligencji, żetony wiedzy, zbierać się będzie strony rękopisów mistrza Mikołaja i ustawiać odpowiedniki swoich postaci na torze prestiżu badacza - aż do osiągnięcia poziomu pozwalającego na spotkanie z samym mistrzem, aby pomóc mu ukończyć jego wielkie dzieło.

 

Esencja gwiazd - STOLIK 19
Gry planszowe rodzinne
Wiek graczy: 10+
Liczba graczy: 2-4

Esencji gwiazd zostajesz architektem nieboskłonu, budując ramiona konstelacji oraz najjaśniejsze gwiazdy na nocnym niebie, dobierając karty do koloru z rynku. Walczysz o dominację i obecność w konstelacjach, aby zdobyć jak najwięcej punktów. Czy zdobędziesz tytuł ArcyArchitekta? Czy Twoje poczynienia rozświetlą mrok?

SOBOTA

Potworne alibi - STOLIK 1
Gry planszowe towarzyskie        
Wiek graczy: 12+
Liczba graczy: 3-13

Gra jest połączeniem storytellingu i social deduction. Pierwsza część polega na zabawnych historiach związanych z potworami, a podczas drugiej części próbujemy odnaleźć potwora.

 

10 000 BC - Göbekli Tepe - STOLIK 2
Gry planszowe strategiczne        
Wiek graczy: 16+
Liczba graczy: 2-6

W grze prowadzimy grupę zbieraczy-łowców. Grupę tą stanowi talia 12 kart, dzięki którym uzyskujemy przede wszystkim punkty łowców potrzebne do wykonywania akcji oraz dodatkowe zdolności niezbędne do przeżycia i eksploracji dziczy. Celem gry jest zbudowanie filaru ku czci zwierząt i natury w Świętym Miejscu - Göbekli Tepe, aby tego dokonać należy się wykazać umiejętnościami łowieckimi, polując na zwierzęta epoki polodowcowej.  Upolowane zwierzę zapewnia trofeum, które pozwoli przekonać współplemieńców do wzniesienie owego filaru. Zadanie na pozór proste staje się wyzwaniem, gdy nie jesteśmy jedyną grupą zbieraczy-łowców, która pragnie tego dokonać!

 

Si Vis Pacem - STOLIK 3
Gry planszowe strategiczne
Wiek graczy: 13+
Liczba graczy: 2-6

Gra fabularnie umiejscowiona w okolicach X wieku naszej ery. W grze staniesz na czele jednego z wpływowych rodów słowiańskich. Trwa walka o zagospodarowanie ziem przyszłej Polski ale tylko jeden ród napisze historię tego kraju. Polityka, sztuka militarna i ekonomia to twoje narzędzia do sukcesu, ale czy wystarczy Ci siły, zdolności i determinacji by to osiągnąć?

 

Decks and Castles - STOLIK 4
Gry planszowe rodzinne
Wiek graczy: 10+
Liczba graczy: 2-4

Połączenie mechanik deckbuildingu oraz area control. W czasie gry gracze rozbudowują swoje talię kart dzięki którym mogą kupować lepsze karty, rozbudowywać swoje zamki oraz walczyć o kontrolę na mapie. Gracz który jako pierwszy przejmie kontrolę nad określona liczba budynków na mapie wygrywa.

 

The Conquerors : Vikings - STOLIK 5
Gry planszowe strategiczne
Wiek graczy: 12+
Liczba graczy: 2-4

The Conquerors: Vikings jest to asymetryczna gra euro o tematyce wikingów, oraz mitologii nordyckiej (dodatek). Datowanie historyczne w grze od IX do X wieku. W grze wcielamy się w jedną z 4 nacji wikingów (duńczyków, szwedów, norwegów albo waregów). Mechaniki zawarte w grze to między innymi : majority area control, deck building, player board management oraz negatywna interakcja między graczami. Losowość w grze występuje z kart oraz rzutów runami - można ją minimalizować poprzez rozwój swojej planszy gracza.

 

Bananowy Magnat - STOLIK 6
Gry planszowe karciane
Wiek graczy:  12+
Liczba graczy: 2-4

Bananowy Magnat jest grą strategiczno-ekonomiczną, w której gracze nadzorują swoja plantacją bananów, dążąc do zgromadzenia jak największej liczby bananów do końca gry. Cel ten mogą osiągnąć poprzez rozbudowę i ulepszanie własnej plantacji, kreatywne zarządzanie surowcami i pracownikami, czy też sabotując działania innych graczy. Każdy z grających wciela się w jedną z wielu dostępnych postaci i może zastosować rozmaite taktyki maksymalizacji bananowego dorobku.

 

Hex Wars - STOLIK 7
Gry planszowe strategiczne
Wiek graczy: 10+
Liczba graczy: 2

Strategiczna gra planszowa obrazująca konflikt między dwoma zwaśnionymi frakcjami - Królestwem i Dzikimi Plemionami. W czasie rozgrywki gracze będą wydawać rozkazy, planować swoje ruchy i taktyki oraz próbwać przechytrzyć przeciwnika.

 

Misie - STOLIK 8
Gry planszowe karciane
Wiek graczy: 10+
Liczba graczy: 2-5

Misie to gra pełna niesamowitych niedźwiadków, idealna na wieczory w towarzystwie rodziny i przyjaciół. Misie muszą jak najlepiej przygotować się do zimy, wykorzystując zapasy oraz zbierać niedźwiadki w siedliskach. Pomożesz niedźwiadkom?

 

Kości Bogów - STOLIK 9
Gry planszowe strategiczne
Wiek graczy: 10-99
Liczba graczy: 2-4           

Gracz ma za zadanie na kwadratowej planszy 6x6, zdobyć i ułożyć za pomocą własnych kolorowych żetonów symbolizujących osady, wygrywający układ – pionową / poziomą linię prostą lub przekątną składającą się z 6 kolejnych żetonów w jednym kolorze. Ruchy Graczy na planszy są wyznaczane za pomocą rzutu co najmniej 2 kośćmi sześciennymi w 2 różnych kolorach (białym i czerwonym).  Gracze walczą o zdobycie pola na planszy np. z potworami lub innymi Graczami za pomocą żetonów wojsk otrzymywanych w trakcie gry oraz kości sześciennych (od 1 do 5). Walka za pomocą kości odbywa się na wybranej przez atakującego co najmniej 1 arenie lub arenach. Przed grą gracze uzgadniają jakie elementy gry zostaną w niej użyte, można np. dodatkowo: używać bohaterów o zróżnicowanych indywidualnych zdolnościach (4-12 po 3 Bohaterów w każdym kolorze),  używać czarów (287 kart czarów),  walczyć z potwory i losować zdarzenia - 50 żetonów potworów i zdarzeń. Gracze walcząc z potworami i innymi graczami oraz zdobywając pola stopniowo zwiększają swoje zdolności oraz możliwości związane z wyznaczaniem miejsca ruchu (np. dodatkowe kości) oraz walką. Gra jest przetestowana i posiada instrukcję.

 

Arena Arkanów - STOLIK 10
Gry planszowe karciane
Wiek graczy: 12+
Liczba graczy: 2-4

Wiecie, że zwycięstwo na Arenie Arkanów to zaszczyt, który przypada tylko nielicznym. Turniej już się rozpoczął, do pasa przytroczyliście broń, a magia Wielkich Arkanów jest do waszej dyspozycji. Dojdziecie do celu po trupach, czy może jednak zachowacie resztki honoru? Wybór należy do was. Arena Arkanów to dynamiczna gra, w której gracze stają naprzeciw siebie w wielkim pojedynku. Kluczem do zwycięstwa jest balansowanie między walką honorową i niehonorową. Nikczemnych wojowników może bowiem spotkać kara. Istotne jest również przemyślane łączenie ze sobą kart ofensywnych i defensywnych. Niektóre karty, Wielkie Arkana, są jednak potężniejsze od innych i potrafią sporo namieszać w rozgrywce. Cały turniej obserwuje spragniona wrażeń publiczność. Gdy gracze dokonają jakiegoś niezwykłego wyczynu, zostaną przez nią nagrodzeni i tym samym zbliżą się do zwycięstwa na Arenie Arkanów. Chwała jest wieczna!

 

Kupcy z Florencji - STOLIK 11
Gry planszowe ekonomiczne
Wiek graczy: 12+
Liczba graczy: 2-5

W grze planszowej Kupiec Florencki, gracze wcielają się w rolę ambitnych przedsiębiorców z XVI-wiecznej Florencji. Ich głównym celem jest zdobycie uznania i przyjęcie do prestiżowej gildii kupieckiej. Aby to osiągnąć, gracze muszą wykazać się nie tylko błyskotliwym zmysłem handlowym, ale również mądrym zarządzaniem swoimi zasobami. Przez kupowanie, sprzedawanie i inwestowanie w różne towary, gracze stopniowo zwiększają swój majątek i reputację. Ostatecznym celem jest zgromadzenie wystarczającego bogactwa i sławy, aby zwrócić na siebie uwagę gildii i stać się jednym z jej członków. Gra łączy elementy strategii ekonomicznej z historią, oferując graczom fascynujące doświadczenie pełne wyzwań i decyzji, które mogą zaważyć na ich drodze do sukcesu.

 

Jestem za! - STOLIK 12
Gry planszowe towarzyskie
Wiek graczy: 14+
Liczba graczy: 3-4


Jestem za to gra skupiona na polskiej polityce. Zadaniem graczy, wcielających się w prezesów partii, jest zdobycie jak największej ilości punktów poprzez przepychanie przez parlament kuriozalnych ustaw, które to wpływają na poziom ich poparcia wśród różnych grup elektoralnych. Cała gra jest utrzymana w nieco ironicznej konwencji, nawiązując do wydarzeń z polskiej polityki XXI wieku. Bardzo dużo dzieje się nad stołem, dlatego że gracze mają właściwie nieograniczone sposoby na przekupywanie pozostałych... a potem i tak mogą zostać wykiwani. Jest to gra z ciekawą, chociaż dosyć prostą mechaniką, a jej głównym atutem jest lekki i zabawny sposób podejścia do polityki, co pozwala graczom uwolnić niekiedy trudne emocje z nią związane poprzez śmiech. Spotkała się z bardzo dobrym odbiorem wśród graczy z przedziału wiekowego 16-50 lat. Jest to pozycja z dużym potencjałem RolePlay. Przeznaczona dla ludzi, którzy lubią się pośmiać.

 

 

Morderstwo w Neo Tokyo - STOLIK 13
gry dedukcyjne
Wiek graczy: 16+
Liczba graczy: 4-6

Gracze wcielają się w postacie będące uczestnikami imprezy podczas, której ginie sławny inwestor. Zabójcą był jeden z graczy. Gracze musza wspólnie dojść do tego kto zamordował, dzieląc się informacjami i dyskutując podczas gdy morderca stara się wrobić pozostałych w morderstwo, za pomogą kłamstw.

 

Ostatnie słowo - STOLIK 14
Gry planszowe karciane
Wiek graczy: 14+
Liczba graczy: 2-6

Czwórka nieznajomych opowiada sobie zabawne historie - każde odgrywa tajną rolę. Musi tak opowiedzieć swoją opowieść, aby nikt nie zauważył że wypowiada słowa kluczowe. W grze są: sytuacje, bohaterowie oraz przedmioty. Sytuacje to w rzeczywistości ćwiczenia teatralno/improwizacyjne związane z mówieniem. Każda Postać ma słowa kluczowe które musi wypowiedzieć, podczas swojej opowieści tak aby pozostali nie wywnioskowali kim jest. Prosta gra imprezowa nastawiona na improwizacje mówioną oraz próbę ukrycia informacji.

 

Trakty Ergamoru - STOLIK 15
Gry planszowe ekonomiczne
Wiek graczy: 11+
Liczba graczy: 2-5

Gracze różnych ras fantasy budują trakty do kopalni, by rozwijać się ekonomicznie i zbudować 3 główne budynki w stolicy. Finalnie ścigają się w budowie wielkiej statuy. Każda rasa ma swoje unikalne zdolności oraz będzie zdobywać karty usprawnień pomagające w rozgrywce. Wszystkich spotykać będą przygody wspomagające lub przeszkadzające w osiągnięciu celu.

 

Reakcje - STOLIK 16
Gry planszowe towarzyskie
Wiek graczy: 16+
Liczba graczy: 2-8

Gra, której fenomenem jest to iż nie istnieją w niej negatywne emocje. Dostajesz kartę z sytuacją, na którą musisz zareagować. Odpowiedz na nią w ten sposób, aby wywołać jeden z czterech stanów: UŚMIECH, SZOK, RESPEKT, NEUTRAL. Gdy u któregoś z graczy wywołana zostaje dana emocja, odpowiadający otrzymuje punkty: UŚMIECH 5 ptk, SZOK 4 ptk, RESPEKT 3 ptk, NEUTRAL 1 ptk (Brana pod uwagę jest najwyżej punktowana wartość). Gdy ktoś nie ma pomysłu na odpowiedź inny gracz może przejąć dane pytanie i zareagować na sytuację, wówczas punkty są przyznawane jemu, a wcześniejszy odpowiadający traci 3 punkty. Czas na reakcję to 30 sekund (Odpowiedź może trwać do 2 minut). Brak odpowiedzi to brak punktów. Gra się kończy gdy skończą się napoje mocy albo skończą się pytania lub też gdy ktoś osiągnie założoną wcześniej liczbę punktów (np 200 pkt). Krótko, prosto i konkretnie. Bawcie się dobrze. GRA CIESZY, BAWI, UCZY, WYZWALA POZYTYWNE EMOCJE, ULEPSZA ODWAGĘ, KREATYWNOŚĆ, POCZUCIE HUMORU.

 

Ocal Wikipedię - STOLIK 17
Gry planszowe edukacyjne
Wiek graczy: 12+
Liczba graczy: 4

Podczas gry uczestnicy wcielają się w różnorodne role odzwierciadlając te z prawdziwego "życia Wikipedii i Wikipedystów/tek" oraz mierzą się z zadaniami i przeciwnościami, by ocalić Wikipedię  przed niebezpieczeństwem

 

Almanach Kopernika - STOLIK 18
Gry planszowe przygodowe
Wiek graczy: 8+
Liczba graczy: 1-8

Gra Almanach Kopernika to niesamowita przygoda rozgrywająca się w renesansowej Polsce. Gra łączy elementy edukacyjne, przygodowe i RPG. Sama plansza to szesnastowieczna Polska podzielona na trzy główne trakty oddzielone Wisłą, z wieloma polami do poruszania się postaciami oraz Fromborkiem w centrum – jako siedzibą głównych badań Kopernika. Plansza przedstawia między innymi kluczowe miasta (Toruń, Kraków, Gdańsk, Olsztyn) w życiu astronoma i inne ciekawe i tajemnicze lokacje. Zadaniem graczy po wybraniu dla każdego jednej z 10 proponowanych zindywidualizowanych i zbalansowanych postaci jest przetrwanie w świecie gry, rozwój postaci, zdobywanie wiedzy i wykształcenia oraz co kluczowe odszukanie i zgromadzenie stronnic wielkiego dzieła mistrza Kopernika. Zwieńczenie przygód doprowadzi gracza do Fromborka, gdzie w oparciu o gromadzone fragmenty Almanchu, rozwiniętą wiedzę zostanie poddany ostatecznemu egzaminowi tj. ułożeniu Układu Słonecznego zgodnie z teorią heliocentryczną.  Gra wykorzystuje 2x K6 i K10 oraz dobieranie losowych kart jako modyfikatorów (w tym blisko 200 niepowtarzalnych kart przedmiotów, artefaktów, zdarzeń, przygód, przyjaciół i przeciwników). Podczas gry będzie się zdobywać punkty siły ( potrzebne do walki np. z dzikimi zwierzętami napotkanymi po drodze podczas dociągu kart przygód) Inteligencji, żetony wiedzy, zbierać się będzie strony rękopisów mistrza Mikołaja i ustawiać odpowiedniki swoich postaci na torze prestiżu badacza - aż do osiągnięcia poziomu pozwalającego na spotkanie z samym mistrzem, aby pomóc mu ukończyć jego wielkie dzieło.

 

Nefrytowy Świt - STOLIK 19
Gry planszowe ekonomiczne      
Wiek graczy: 12+
Liczba graczy: 2-4

Czy jesteś w stanie nadążyć za cieniami Nefrytowego Świtu a może zgaśniesz w jego blasku? Rozwijaj jedną z unikalnych, asymetrycznych Frakcji krainy, zarządzaj ograniczonymi zasobami, buduj, zagrywaj karty i zmierz się w niebezpiecznych wyprawach z bestiami podążającymi za nefrytową mgłą. To twoja jedyna szansa.

 

Szkoła magii - STOLIK 20
Gry planszowe ekonomiczne
Wiek graczy: 12+
Liczba graczy: 1-4

Szkoła magii jest ekonomiczną grą kościaną typu euro. W grze gracze wcielają się w czarodziei chcących podnieść swój prestiż poprzez uzyskanie pracy w elitarnej szkole magii. Gra jest skierowana do średniozaawansowanych i zaawansowanych graczy, którzy lubią mechanikę budowania silnika oraz zastanawiać się podczas rozgrywki. Poza tym w grze można znaleźć również mechaniki kuszenia losu oraz krótkiej kołderki. Cechy wyróżniające tę grę na tle innych to: - ciekawa i dająca dużo satysfakcji mechanika kości, - możliwość realizacji różnych strategii przy użyciu tych samych akcji (kolejność ma znaczenie). Gra trwa na ogół 5-7 rund, a doświadczeni gracze mają też możliwość przyspieszenia rozgrywki poprzez jej częściowe zrównoleglenie. Gra jest przeznaczona dla 1-4 graczy. Czas gry to 20-40min na gracza.  Więcej informacji o grze można znaleźć: https://www.facebook.com/profile.php?id=100092501740198

 

Strażnicy Ainran - STOLIK 21
Gry planszowe przygodowe
Wiek graczy: 12+
Liczba graczy: 2-4

Kooperacyjna gra przygodowa z elementami RPG. Gracze wcielają się w role: krasnoluda wojownika, elfa łucznika, człowieka maga i fauna druida. Każda z osób rozwija własną postać, aby wspólnie móc pokonać przeciwników w walce, sprostać pomniejszym zadaniom pobocznym oraz głównej misji zawartej w wybranym scenariuszu czy kampanii. Drużyna razem porusza się po mapie, eksplorując tereny, zbierając składniki, produkując z nich posiłki, mikstury, pancerz, oswajając zwierzęta, kupując zaklęcia i towary. Podejmowane w trakcie gry decyzje mogą wpłynąć na jej dalsze losy.

 

Żądza magii - STOLIK 22
Gry planszowe strategiczne
Wiek graczy: 14+
Liczba graczy: 2-4

Żądza magii to strategiczna gra planszowa dla 2-4 graczy. Każdy z uczestników kontroluje jedną z frakcji. Gracze eksplorują mapę, walczą z potworami, przejmują kontrole nad kopalniami oraz źródłami mocy. Każda frakcja posiada własne miasto, które należy rozbudować by zyskać dostęp do czarów oraz nowych jednostek.

 

Intrygi Świata - STOLIK 23
Gry planszowe karciane
Wiek graczy: 16+
Liczba graczy: 2-7

Intrygi Świata to karciana bazująca na teoriach spiskowych całego świata. Gracze wcielają się w iluminatów, którzy chcą wypełnić swoje cele. Spiski, niepewne sojusze i władza nad światem, to tylko przedsmak, tego co będzie na was czekało.

 

MonstroCity: Potworne Miasto - STOLIK 24
Gry planszowe karciane
Wiek graczy: 8+
Liczba graczy: 2-5

Dobieraj karty, łącz ulice i zdobywaj punkty!

 

Adopciaki - STOLIK 25
Gry planszowe karciane
Wiek graczy: 7+
Liczba graczy: 3-7

Adopciakach gracze wcielają się w role zwierzaków ze schroniska, którzy pragną znaleźć idealną rodzinę adopcyjną. Każdy uczestnik otrzymuje dwie losowe karty postaci, które układa przed sobą widocznie dla wszystkich. Talia kart gry jest tasowana, a stosik układany jest na środku stołu. Karty rodzin adopcyjnych są tasowane, a pięć z nich wykładane jest widocznie dla wszystkich graczy, pozostałe schowane są w pudełku.  Rozpoczyna gracz, który adoptował najwięcej zwierząt. Każdy z uczestników otrzymuje po dwie zakryte karty z talii. Równocześnie gracze odkrywają swoje karty. Każdy z graczy ma możliwość wzięcia dwóch dowolnych odkrytych kart gry lub/i rodzin adopcyjnych, przy czym każda z postaci może wziąć po jednej karcie z rodzin adopcyjnych podczas całej rozgrywki. Po wybraniu odpowiednich kart, dodaje się je do swojego zwierzaka, zwiększając jego atrybuty. W przypadku błędnego wyboru, karta jest obracana, co przynosi graczowi ujemne punkty.  Gra toczy się, aż zostanie zabrana ostatnia rodzina adopcyjna. Runda kończy się po dokończeniu aktualnej tury, a następnie punkty są zliczane. Zwycięzcą zostaje gracz, który zdobył najwięcej punktów. Adopciaki skupiają się na strategicznym podejściu do wyboru kart, zdolności do dopasowywania rodzin adopcyjnych oraz umiejętności ulepszania postaci, tworząc wciągającą i emocjonującą rozgrywkę. Czy uda ci się znaleźć idealny dom dla swojego zwierzaka i zdobyć najwięcej punktów? To zależy od twoich decyzji w świecie Adopciaków!

 

Esencja gwiazd - STOLIK 26
Gry planszowe rodzinne
Wiek graczy: 10+
Liczba graczy: 2-4

Esencji gwiazd zostajesz architektem nieboskłonu, budując ramiona konstelacji oraz najjaśniejsze gwiazdy na nocnym niebie, dobierając karty do koloru z rynku. Walczysz o dominację i obecność w konstelacjach, aby zdobyć jak najwięcej punktów. Czy zdobędziesz tytuł ArcyArchitekta? Czy Twoje poczynienia rozświetlą mrok?

NIEDZIELA

Bananowy Magnat - STOLIK 6
Gry planszowe karciane
Wiek graczy:  12+
Liczba graczy: 2-4

Bananowy Magnat jest grą strategiczno-ekonomiczną, w której gracze nadzorują swoja plantacją bananów, dążąc do zgromadzenia jak największej liczby bananów do końca gry. Cel ten mogą osiągnąć poprzez rozbudowę i ulepszanie własnej plantacji, kreatywne zarządzanie surowcami i pracownikami, czy też sabotując działania innych graczy. Każdy z grających wciela się w jedną z wielu dostępnych postaci i może zastosować rozmaite taktyki maksymalizacji bananowego dorobku.

 

Hex Wars - STOLIK 7
Gry planszowe strategiczne
Wiek graczy: 10+
Liczba graczy: 2

Strategiczna gra planszowa obrazująca konflikt między dwoma zwaśnionymi frakcjami - Królestwem i Dzikimi Plemionami. W czasie rozgrywki gracze będą wydawać rozkazy, planować swoje ruchy i taktyki oraz próbwać przechytrzyć przeciwnika.

 

Misie - STOLIK 8
Gry planszowe karciane
Wiek graczy: 10+
Liczba graczy: 2-5

Misie to gra pełna niesamowitych niedźwiadków, idealna na wieczory w towarzystwie rodziny i przyjaciół. Misie muszą jak najlepiej przygotować się do zimy, wykorzystując zapasy oraz zbierać niedźwiadki w siedliskach. Pomożesz niedźwiadkom?

 

Kości Bogów - STOLIK 9
Gry planszowe strategiczne
Wiek graczy: 10-99
Liczba graczy: 2-4           

Gracz ma za zadanie na kwadratowej planszy 6x6, zdobyć i ułożyć za pomocą własnych kolorowych żetonów symbolizujących osady, wygrywający układ – pionową / poziomą linię prostą lub przekątną składającą się z 6 kolejnych żetonów w jednym kolorze. Ruchy Graczy na planszy są wyznaczane za pomocą rzutu co najmniej 2 kośćmi sześciennymi w 2 różnych kolorach (białym i czerwonym).  Gracze walczą o zdobycie pola na planszy np. z potworami lub innymi Graczami za pomocą żetonów wojsk otrzymywanych w trakcie gry oraz kości sześciennych (od 1 do 5). Walka za pomocą kości odbywa się na wybranej przez atakującego co najmniej 1 arenie lub arenach. Przed grą gracze uzgadniają jakie elementy gry zostaną w niej użyte, można np. dodatkowo: używać bohaterów o zróżnicowanych indywidualnych zdolnościach (4-12 po 3 Bohaterów w każdym kolorze),  używać czarów (287 kart czarów),  walczyć z potwory i losować zdarzenia - 50 żetonów potworów i zdarzeń. Gracze walcząc z potworami i innymi graczami oraz zdobywając pola stopniowo zwiększają swoje zdolności oraz możliwości związane z wyznaczaniem miejsca ruchu (np. dodatkowe kości) oraz walką. Gra jest przetestowana i posiada instrukcję.

 

Kupcy z Florencji - STOLIK 11
Gry planszowe ekonomiczne
Wiek graczy: 12+
Liczba graczy: 2-5

W grze planszowej Kupiec Florencki, gracze wcielają się w rolę ambitnych przedsiębiorców z XVI-wiecznej Florencji. Ich głównym celem jest zdobycie uznania i przyjęcie do prestiżowej gildii kupieckiej. Aby to osiągnąć, gracze muszą wykazać się nie tylko błyskotliwym zmysłem handlowym, ale również mądrym zarządzaniem swoimi zasobami. Przez kupowanie, sprzedawanie i inwestowanie w różne towary, gracze stopniowo zwiększają swój majątek i reputację. Ostatecznym celem jest zgromadzenie wystarczającego bogactwa i sławy, aby zwrócić na siebie uwagę gildii i stać się jednym z jej członków. Gra łączy elementy strategii ekonomicznej z historią, oferując graczom fascynujące doświadczenie pełne wyzwań i decyzji, które mogą zaważyć na ich drodze do sukcesu.

 

Ostatnie słowo - STOLIK 14
Gry planszowe karciane
Wiek graczy: 14+
Liczba graczy: 2-6

Czwórka nieznajomych opowiada sobie zabawne historie - każde odgrywa tajną rolę. Musi tak opowiedzieć swoją opowieść, aby nikt nie zauważył że wypowiada słowa kluczowe. W grze są: sytuacje, bohaterowie oraz przedmioty. Sytuacje to w rzeczywistości ćwiczenia teatralno/improwizacyjne związane z mówieniem. Każda Postać ma słowa kluczowe które musi wypowiedzieć, podczas swojej opowieści tak aby pozostali nie wywnioskowali kim jest. Prosta gra imprezowa nastawiona na improwizacje mówioną oraz próbę ukrycia informacji.

  

Reakcje - STOLIK 16
Gry planszowe towarzyskie
Wiek graczy: 16+
Liczba graczy: 2-8

Gra, której fenomenem jest to iż nie istnieją w niej negatywne emocje. Dostajesz kartę z sytuacją, na którą musisz zareagować. Odpowiedz na nią w ten sposób, aby wywołać jeden z czterech stanów: UŚMIECH, SZOK, RESPEKT, NEUTRAL. Gdy u któregoś z graczy wywołana zostaje dana emocja, odpowiadający otrzymuje punkty: UŚMIECH 5 ptk, SZOK 4 ptk, RESPEKT 3 ptk, NEUTRAL 1 ptk (Brana pod uwagę jest najwyżej punktowana wartość). Gdy ktoś nie ma pomysłu na odpowiedź inny gracz może przejąć dane pytanie i zareagować na sytuację, wówczas punkty są przyznawane jemu, a wcześniejszy odpowiadający traci 3 punkty. Czas na reakcję to 30 sekund (Odpowiedź może trwać do 2 minut). Brak odpowiedzi to brak punktów. Gra się kończy gdy skończą się napoje mocy albo skończą się pytania lub też gdy ktoś osiągnie założoną wcześniej liczbę punktów (np 200 pkt). Krótko, prosto i konkretnie. Bawcie się dobrze. GRA CIESZY, BAWI, UCZY, WYZWALA POZYTYWNE EMOCJE, ULEPSZA ODWAGĘ, KREATYWNOŚĆ, POCZUCIE HUMORU.

 

Ocal Wikipedię - STOLIK 17
Gry planszowe edukacyjne
Wiek graczy: 12+
Liczba graczy: 4

Podczas gry uczestnicy wcielają się w różnorodne role odzwierciadlając te z prawdziwego "życia Wikipedii i Wikipedystów/tek" oraz mierzą się z zadaniami i przeciwnościami, by ocalić Wikipedię  przed niebezpieczeństwem

 

Almanach Kopernika - STOLIK 18
Gry planszowe przygodowe
Wiek graczy: 8+
Liczba graczy: 1-8

Gra Almanach Kopernika to niesamowita przygoda rozgrywająca się w renesansowej Polsce. Gra łączy elementy edukacyjne, przygodowe i RPG. Sama plansza to szesnastowieczna Polska podzielona na trzy główne trakty oddzielone Wisłą, z wieloma polami do poruszania się postaciami oraz Fromborkiem w centrum – jako siedzibą głównych badań Kopernika. Plansza przedstawia między innymi kluczowe miasta (Toruń, Kraków, Gdańsk, Olsztyn) w życiu astronoma i inne ciekawe i tajemnicze lokacje. Zadaniem graczy po wybraniu dla każdego jednej z 10 proponowanych zindywidualizowanych i zbalansowanych postaci jest przetrwanie w świecie gry, rozwój postaci, zdobywanie wiedzy i wykształcenia oraz co kluczowe odszukanie i zgromadzenie stronnic wielkiego dzieła mistrza Kopernika. Zwieńczenie przygód doprowadzi gracza do Fromborka, gdzie w oparciu o gromadzone fragmenty Almanchu, rozwiniętą wiedzę zostanie poddany ostatecznemu egzaminowi tj. ułożeniu Układu Słonecznego zgodnie z teorią heliocentryczną.  Gra wykorzystuje 2x K6 i K10 oraz dobieranie losowych kart jako modyfikatorów (w tym blisko 200 niepowtarzalnych kart przedmiotów, artefaktów, zdarzeń, przygód, przyjaciół i przeciwników). Podczas gry będzie się zdobywać punkty siły ( potrzebne do walki np. z dzikimi zwierzętami napotkanymi po drodze podczas dociągu kart przygód) Inteligencji, żetony wiedzy, zbierać się będzie strony rękopisów mistrza Mikołaja i ustawiać odpowiedniki swoich postaci na torze prestiżu badacza - aż do osiągnięcia poziomu pozwalającego na spotkanie z samym mistrzem, aby pomóc mu ukończyć jego wielkie dzieło.

 

 

Szkoła magii - STOLIK 20
Gry planszowe ekonomiczne
Wiek graczy: 12+
Liczba graczy: 1-4

Szkoła magii jest ekonomiczną grą kościaną typu euro. W grze gracze wcielają się w czarodziei chcących podnieść swój prestiż poprzez uzyskanie pracy w elitarnej szkole magii. Gra jest skierowana do średniozaawansowanych i zaawansowanych graczy, którzy lubią mechanikę budowania silnika oraz zastanawiać się podczas rozgrywki. Poza tym w grze można znaleźć również mechaniki kuszenia losu oraz krótkiej kołderki. Cechy wyróżniające tę grę na tle innych to: - ciekawa i dająca dużo satysfakcji mechanika kości, - możliwość realizacji różnych strategii przy użyciu tych samych akcji (kolejność ma znaczenie). Gra trwa na ogół 5-7 rund, a doświadczeni gracze mają też możliwość przyspieszenia rozgrywki poprzez jej częściowe zrównoleglenie. Gra jest przeznaczona dla 1-4 graczy. Czas gry to 20-40min na gracza.  Więcej informacji o grze można znaleźć: https://www.facebook.com/profile.php?id=100092501740198

 

Strażnicy Ainran - STOLIK 21
Gry planszowe przygodowe
Wiek graczy: 12+
Liczba graczy: 2-4

Kooperacyjna gra przygodowa z elementami RPG. Gracze wcielają się w role: krasnoluda wojownika, elfa łucznika, człowieka maga i fauna druida. Każda z osób rozwija własną postać, aby wspólnie móc pokonać przeciwników w walce, sprostać pomniejszym zadaniom pobocznym oraz głównej misji zawartej w wybranym scenariuszu czy kampanii. Drużyna razem porusza się po mapie, eksplorując tereny, zbierając składniki, produkując z nich posiłki, mikstury, pancerz, oswajając zwierzęta, kupując zaklęcia i towary. Podejmowane w trakcie gry decyzje mogą wpłynąć na jej dalsze losy.

 

Żądza magii - STOLIK 22
Gry planszowe strategiczne
Wiek graczy: 14+
Liczba graczy: 2-4

Żądza magii to strategiczna gra planszowa dla 2-4 graczy. Każdy z uczestników kontroluje jedną z frakcji. Gracze eksplorują mapę, walczą z potworami, przejmują kontrole nad kopalniami oraz źródłami mocy. Każda frakcja posiada własne miasto, które należy rozbudować by zyskać dostęp do czarów oraz nowych jednostek.

 

 

Za garść monet więcej – STOLIK 23
Gry planszowe karciane
Wiek graczy: 12+
Liczba graczy: 2-4

Po stu latach runęła magiczna bariera oddzielająca małe królestwo od reszty świata. Jako władyka jednego z ościennych królestw postanawiasz zwerbować armię najemników i ruszyć by nagrabić ile się da. Musisz prześcignąć innych władyków, którzy wpadli na ten sam pomysł.

 

Esencja gwiazd - STOLIK 24
Gry planszowe rodzinne
Wiek graczy: 10+
Liczba graczy: 2-4

Esencji gwiazd zostajesz architektem nieboskłonu, budując ramiona konstelacji oraz najjaśniejsze gwiazdy na nocnym niebie, dobierając karty do koloru z rynku. Walczysz o dominację i obecność w konstelacjach, aby zdobyć jak najwięcej punktów. Czy zdobędziesz tytuł ArcyArchitekta? Czy Twoje poczynienia rozświetlą mrok?